Понеділок, 2018-05-28, 0:31 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Балабинський НВК гімназія "ПРЕСТИЖ"

Меню сайту
Форма входу

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Один учень - один комп'ютер

Ми живемо в такому світі, в якому інформаційний потік постійно зростає, а час наче ущільнюється.  Сучасні діти дуже швидко розвиваються, легко опановуючи цифровими технологіями  і ми дивуємось – дівчинці лише 3 роки, а вона може відповісти на мобільний дзвінок, хлопчику 4, а він знайомий з англійським алфавітом і вільно впізнає слова англійською, тому що користується спеціальною ігровою програмою та самостійно вмикає пристрої для роботи DVD та CD дисків

Зрозуміло, що і засоби навчання сучасних дітей мають відповідати вимогам сьогодення.  На допомогу підручнику й зошиту,  ручці та олівцям має прийти сучасний цифровий засіб навчання -  такий як, наприклад, шкільний нетбук. Але для якісних змін в освіті розробити та запропонувати лише навчальний технічний пристрій замало. Важливо знати  чим його наповнити, які завдання ставити, чому та для чого навчати дітей.  Потрібно створити освітній простір нового покоління – навчальне електронне середовище «1 учень - 1 комп’ютер».

Про проект

Кожний учень має власний портативний комп’ютер - нетбук, який підключений до класної локальної мережі та Інтернету, з вільним доступом до освітніх ресурсів.

Головна мета уроків з використанням нетбуків - формування навчальної діяльності шляхом використання отриманих на традиційних уроках знань, умінь і навичок безпосередньо в інформаційно-комп‘ютерному середовищі. При цьому організація таких занять не вимагає кардинальної перебудови навчального процесу, а його зміст ґрунтується на використанні дидактичних матеріалів типових навчальних програм 1-4 класів.

Основні переваги такого навчання:

  • враховує вікові особливості учнів і їхні інтереси;
  • використовується в навчальному процесі при вивченні загальноосвітніх дисціплін;
  • сумісне з типовими навчальними програмами по цих предметах;
  • для проведення заняття у звичайному класі вимагає наявності фахівця, що володіє мінімальними, найбільш поширеними та знайомими навичками роботи за комп'ютером;
  • може використовуватися батьками в домашніх умовах;
  • апробоване на практиці 
  • Нетбуки учні використовуватимуть в школі на будь-яких уроках з різних предметів (з математики, читання, мов, курсу «Я і Україна», образотворчого мистецтва, музики, основ здоров`я тощо), а також в позаурочний час. Робота з комп’ютерами організовуватиметься в умовах здоров`язберігаючої педагогіки. Час роботи дітей безпосередньо на нетбуках визначено  відповідно до санітарно-гігієнічних норм для дітей молодшого шкільного віку . Що треба знати про безпечне використання комп'ютерів?     Виявляється досить багато - і про те, як оздобити кімнату, щоб у дитини не виникало додаткового навантаження на зорову систему, і як розташувати комп'ютер відносно джерел освітлення, і які меблі використати для комп'ютеризованого робочого місця, і скільки часу можна безпечно проводити біля комп'ютера тощо. Існує ціла культура використання комп'ютерів. Вчителі, які будуть працювати з вашою дитиною,  детально ознайомлені з тим, як і у яких умовах треба працювати з учнями, щоби не завдати шкоди дитячому організму.

План впровадження  моделі навчання «1 учень – 1 комп’ютер» в НВК

на 2014-2015 навчальний рік

майстер-клас для  вчителів шкіл,

які впроваджують  модель навчання «1 учень – 1 комп’ютер»

Всеукраїнського тренера-методиста 

Саражинської Наталії

23-24 березня 2015р.


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
PRESTIZH></a>
</a>
<a href=Plus1s. Комп'ютерні навчальні програми для школярів Клякса – веселая газета для школьников