Серодовище Google Apps
Використання пакету Google Apps for Education (G Suite for Education) в роботі навчального закладу (з досвіду роботи)
Полное руководство по Google Docs: все, о чем вы не знали, но боялись спросить
Проект розгортання інформаційно-освітнього середовища
на базі Google Apps для освіти
Мета: Створення інформаційно-освітнього середовища та інформаційно-методичного простору школи відповідного вимогам і можливостям школи XXI століття для підтримки навчання та процесу викладання за допомогою інтерактивних модулів.
Завдання:
- Підвищити ІКТ - компетенції вчителів в області застосування Web 2.0 у навчально-виховному процесі.
- Запровадити застосування інтерактивних сервісів і додатків Web 2.0 у навчально-виховний процес.
- Використовувати можливості Google Apps для освіти для створення інформаційно-освітнього середовища та інформаційно-методичного простору школи.
Часові рамки :
Робота інноваційного майданчика розрахована на п’ять років - до кінця 2020 року. Процес розгортання інформаційно-методичного простору школи за допомогою Google Apps for Education, LearningApps.org, Scribblar.com та інших сервісів буде проходити разом із розвитком шкільної мережевої інфраструктури на основі створення зони Wi-Fi, оскільки передбачається широке використання шкільної мережі Інтернет для реалізації заявленого проекту.
2015-2016 навчальний рік – організаційний етап
2016-2019 навчальний рік – практичний етап
2020 рік – рефлексивний етап
Очікуваний результат
В результаті реалізації мережевого проекту будуть досягнуті результати, базовими компонентами якого є:
Содержательно-деятельностный аспект
- трансформація особистого інформаційного простору учасників освітнього процесу і інформаційно-освітнього простору школи в мережевий освітній простір
- розробка механізмів ефективної діяльності школи в умовах ИКТ-насиченого середовища, концепцій розвитку різних моделей і окремих складових компонентів інформаційно-освітнього середовища ОУ.
Організаційно-управлінський аспект:
- створення нормативної бази мережевої взаємодії різного рівня суб'єктів інноваційної діяльності;
- реалізація інноваційних технологій управління (електронний документообіг, електронний журнал, автоматизація управління).
Освітній аспект
- створення освітнього ресурсу (корпоративного порталу) в мережі Інтернет
- розробка програм элективных курсів і додаткової освіти на основі використання ИКТ для освітніх установ Нижегородської області, методичних рекомендацій
- створення програм підвищення ИКТ-компетентності педагогів в контексті каскадної моделі підвищення кваліфікації;
- створення банку методичних розробок.
План організаційного етапу розбудови інформаційно-освітнього середовища за допомогою
Google Apps for Education у Балабинському НВК «Престиж»
N
|
Зміст діяльності, назва заходу
|
Терміни виконання
|
Учасники
|
Відповідальні
|
Результат
|
Організаційний етап
|
1.
|
Ознайомлення із проектом Google Apps for Education та можливостями середовища для забезпечення якості освіти
|
грудень 2015
|
Учителі
Батьки
Учні
(спланувати заходи для всіх категорій окремо)
|
|
Мотивація участі у проекті
|
1.1.
|
Батьківські збори
|
Батьки
|
Кл.керівники
|
1.2.
|
Нарада вчителів
|
Вчителі
|
Адміністрація
|
1.3.
|
Учнівська конференція
|
Учні
|
Педагог -організатор
|
2.
|
Оцінка готовності школи до розгортання проекту та роботи в режимі Google Apps for Education
|
грудень 2015
|
|
Адміністрація
|
Дефектная ведомость
|
2.1.
|
Оцінка можливостей учасників НВП (наявність дівайсів, готовність використання власних дівай сів, рівень володіння сервісами Google (співбесіди, Анкетування, Тестування, спостереження)
|
|
Учителі -
Батьки
Учні
|
Зведені данні про наявність…. Рівень володіння (по певним сервісам…)
|
2.2.
|
Оцінка технічних можливостей закладу, щодо впровадження Google Apps for Education (техніка, програмне забезпечення, канали зв’язку)
|
|
|
Зведені дані про наявність відповідного технічного та програмного забезпечення
|
2.3.
|
Оцінка ресурсів (нормотвно-правових, матеріально-технічних, методичних, психологічних тощо)
|
|
|
Аналіз правової бази
|
3.
|
Створення команди проекту, розробка проекту «Створення та розбудова інформаційного середовища за допомогою Google Apps for Education» (за окремим планом)
|
|
Учителі
Адміністрація
|
Творча група
|
4.
|
Провести реєстрацію установи в Google Apps
|
Грудень 2015
|
|
Інженер електронік
|
Отримання доменного ім’я
|
4.1.
|
Підтвердити право власності на домен.
|
Січень 2016
|
|
|
4.2.
|
Налаштувати пошту.
|
Січень 2016
|
|
|
4.3.
|
Підтвердити статус освітньої некомерційної установи.
|
Січень 2016
|
|
|
5.
|
Навчання усіх вчителів початковим навичкам роботи з інструментами Google
|
Постійно
|
|
|
Підвищення рівня ІКТ учителів.
|
5.1.
|
Дистанційне навчання вчителів з використанням інструментів Google Apps
|
Постійно
|
Учителі
|
|
5.2.
|
Навчання роботи в середовищі, використання Google Classroom. Наповнення сайтів.
|
Постійно
|
Учителі
|
|
6.
|
Формування структури домена. Перші кроки
|
Січень 2016
|
|
Адміністрація Інженер електронік
|
Сформована структура домена.
Розподіл рівнів доступу
|
6.1.
|
Створення користувачів. @balabino-nvk.com.ua
|
|
|
6.2.
|
Розподіл користувачів за підрозділами.
|
|
|
6.3.
|
Надання рівнів доступу користування службами.
|
|
|
7.
|
Інстітуалізація проекту Google Apps for Education
|
|
|
Адміністрація
|
|
7.1.
|
Прийняття і оформлення рішення
|
грудень 2015
|
Учителі -
Батьки
|
Спільне засідання ради школи та педради
|
7.2.
|
Розробити план (програму) впровадження проекту (практичний та рефлексивний етапи) для закладу
|
Січень 2016
|
Творча група
|
План (програма) розбудови проекту
|
8.
|
Опублікувати інформацію щодо впровадження на діючому сайті навчального закладу.
Довести інформацію щодо впровадження Google Apps до відома батьків та учнів
|
Січень 2016
|
Громадськість
|
Адміністрація
Кл. керівники
|
Інформаційна взаємодія
|
|